Kursy krajowe obsługiwane przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Polonus w Warszawie S.A.  Na trasie Bydgoszcz - Szczecinek

Pojazdy PKS Polonus realizują codziennie połączenie pomiędzy Warszawą a Koszalinem. W komfortowo wyposażonych autobusach przemierzany jest także odcinek Bydgoszcz - Szczecinek, cieszący się sporym zainteresowaniem podróżnych. 150-kilometrowa odległość pomiędzy tymi miastami pokonywany jest w niespełna trzy godziny, a standardowa cena biletu, nie obejmująca promocji ustalona jest na poziomie 38 złotych. Podróż na północny zachód naszego kraju realizowana jest w wygodnych i bezpiecznych warunkach.



+48 (22) 823 62 00
sekretariat@pkspolonus.pl

  • Przedsprzedaż najwcześniej na 100 (dni) przed planowanym odjazdem.



 

Atrakcje w Bydgoszczy

Bydgoszcz jest jednym z największych ośrodków miejskich w naszym kraju. Obok Torunia pełni rolę jednej ze stolic województwa kujawsko - pomorskiego. Bydgoszcz jest ważnym ośrodkiem akademickim, biznesowym i kulturalnym. W obiegowej opinii miasto kojarzy się przede wszystkim z wodą - kanałami, budowlami hydrologicznymi, rzekami, także z położeniem Starego Miasta w meandrach rzeki Brdy. Do najczęściej podziwianych zabytków Bydgoszczy, poza Starym Miastem, należą Wyspa Młyńska, pozostałości po murach miejskich czy Stary Kanał Bydgoski. Nie brakuje tu zabytków sakralnych - świątyń i cmentarzy. Podczas spacerów po mieście ujrzymy efektowne spichlerze i bardzo piękne parki, wśród których na uwagę zasługuje przede wszystkim Leśny Park Kultury i Wypoczynku.
 

Atrakcje w Szczecinku

Podobnie jak Bydgoszcz, Szczecinek również potrafi urzec. To wielokrotnie mniejsze miasto, ale za to przyciągające niecodziennymi atrakcjami. Na pewno świetnie odnajdą się w nim osoby lubiące aktywnie spędzać czas nad wodą. W cieplejszych miesiącach można tu skorzystać z oferty trzech kąpielisk, a nawet ponad kilometrowego wyciągu do nart wodnych. Na brak wrażeń nie będą mogli narzekać również pasjonaci historii. Na zwiedzających czeka klimatyczne Stare Miasto, schrony Wału Pomorskiego, czyli fortyfikacji wzniesionych w latach 30-tych XX wieku oraz fragmenty Zamku Książąt Pomorskich, wzniesione na półwyspie, w miejscu dawnego grodziska słowiańskiego. Natkniemy się tu również na ciekawe obiekty sakralne wielu wyznań.